Autoalarmy Tytan

Alarmy Samochodowe TYTAN DS400 CAN są przystosowane do wszystkich marek samochodów, wykorzystują informacje odczytywane z pokładowej sieci komputerowej pojazdu. Włączanie i wyłączanie tych autoalarmów odbywa się za pomocą przycisków fabrycznego pilota zdalnego sterowania zamkiem centralnym (oryginalne kluczyki samochodu). Jednocześnie może także być sterowany dodatkowym pilotem Tytan np. jeżeli mamy jeden kluczyk. Brak konieczności posiadania dodatkowego pilota sprawia, iż alarmy Tytan cieszą się dużą popularnością. Producent DIGITAL SYSTEMS udziela autoryzowanemu instalatorowi dostęp do szczegółowych schematów i instrukcji montażu, oraz pięcioletni okres gwarancyjny z serwisem na terenie całego kraju. Zakup Samochodowego Systemu alarmowego Tytan zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, ale daje użytkownikowi szeroki wachlarz dodatkowych funkcji, poprawiających znacznie komfort obsługi.

Opis funkcji alarmów

Alarmy samochodowe Tytan działają na otwarcie drzwi, pokrywy silnika i bagażnika (pojazd musi mieć sprawne fabryczne wyłączniki drzwi i klap). Do sterowania alarmem wykorzystywane są fabryczne piloty / oryginalne kluczyki samochodu.

Piloty Tytan z kodem dynamicznie zmiennym. Zawierają specjalny układ kodujący który po każdym naciśnięciu pilota generuje inny kod. Możliwość skanowania takiego sygnału w celu podrobienia pilota jest praktycznie niemożliwa.

Sygnalizacja słabej baterii w pilotach Tytan. Pilot autoalarmu posiada układ scalony, który potrafi mierzyć napięcie na baterii i przekazać informacje o jej stanie do centrali autoalarmu. Jeżeli bateria jest wyczerpana centrala sygnalizuje użytkownikowi o potrzebie zmiany jej na nową.

Sterowanie centralnym zamkiem. Standardowo autoalarmy Tytan posiadają specjalne wyjście za pomocą którego możemy sterować centralnym zamkiem w drzwiach samochodu. Możliwość ryglowania zamka tak żeby uniemożliwić otwarcie drzwi od środka pojazdu np. po wybiciu szyby i próbie otwarcia od wewnątrz.

Sterowanie dwuetapowym centralnym zamkiem. Funkcja ta umożliwia otwieranie kolejno, najpierw drzwi kierowcy, a następnie drzwi pasażerów. ( zamek centralny musi być przystosowany do takiego otwierania )

Panika. Wywołanie sygnalizacji alarmowej pilotem, za pomocą tej funkcji możemy odstraszyć potencjalnego napastnika lub złodzieja. Naciśnięcie odpowiedniego guzika w pilocie powoduje kilkusekundowy alarm zniechęcający intruza do jakichkolwiek działań.

Ciche lub głośne sygnalizowanie włączenia i wyłączenia, jest to funkcja umożliwiająca uzbrojenie systemu bez sygnalizowania akustycznego, tylko za pomocą świateł kierunkowskazów. Funkcja ta w żadnym wypadku nie powoduje wyłączenia sygnalizacji kiedy system sygnalizuje alarmowanie.

Wejście czujnika dodatkowego. Centralka alarmu posiada dodatkowe wejście do podłączenia czujnika dodatkowego np. ultradźwiękowego, holowania itp.

Sygnalizacja niedomkniętych drzwi, bagażnika przy włączeniu alarmu. Kiedy w czasie uzbrajania systemu którekolwiek drzwi nie będą zamknięte użytkownik zostanie o tym fakcie ostrzeżony. Zapobiega to przypadkowemu nie zamknięciu drzwi, np. przez pasażera.

Tryb warsztatowy ( auto podczas serwisu). Kiedy istnieje konieczność odprowadzenia samochodu do warsztatu, możemy wprowadzić autoalarm w stan serwisowy. W stanie serwisowym system jest wyłączony i nie powoduje utrudnień podczas naprawy auta. Nie musimy też zdradzać mechanikowi w jaki sposób wyłączamy system i gdzie znajduje się ukryty przycisk bądź obejście awaryjne centrali.

Możliwość włączenia alarmu bez aktywacji czujnika dodatkowego np. ultradźwiękowego. Jeżeli zachodzi konieczność pozostawienia w samochodzie pasażera możemy włączyć system wyłączając tylko czujniki wykrywające ruch wewnątrz kabiny pojazdu. Samochód zostaje zamknięty a otwarcie drzwi powoduje że alarm zostanie wyzwolony.

Pamięć ostatnich źródeł alarmu. Jest to funkcja szczególnie przydatna do diagnozowania przyczyny wzbudzania fałszywych alarmów. Pokazuje za pomocą, np. liczby mignięć diody LED z której linii nastąpiło ostatnie wyzwolenie alarmu.

Samouzbrojenie. Automatyczne uzbrajanie po nieumyślnym wyłączeniu, jeżeli autoalarm zostanie wyłączony i w ciągu określonego czasu właściciel nie otwiera drzwi od pojazdu, centrala interpretuje to zdarzenie jako przypadkowe, ponownie zamykając drzwi i uzbrajając system.

Elektroniczne zabezpieczenie kierunkowskazów. Autoalarm posiada elektroniczne zabezpieczenie przed zwarciem kierunkowskazów.

Kodowane awaryjne rozbrojenie systemu ( indywidualny kod PIN ). Istnieje możliwość że w wyniku awarii pilota nie będziemy mogli wyłączyć systemu. Jeżeli autoalarmy posiadają taką funkcję oznacza, że nawet w przypadku uszkodzenia pilota mamy możliwość awaryjnego rozbrojenia systemu.

Domykanie szyb i szyberdachu. Niektóre modele samochodów wyposażone są w funkcję „komfort” domykania okien i szyberdachu, podczas zamykania pojazdu dłuższe przytrzymanie kluczyka w pozycji zamykania powoduje domknięcie wszystkich okien. Autoalarm może zrobić to za ciebie przez podanie długiego impulsu na przewód zamykania drzwi, w innym przypadku należy zamontować dodatkowy moduł domykania szyb.

Syrena z własnym zasilaniem. Zestaw autoalarmu Tytan jest wyposażony w niezawodną syrenkę samochodową z własnym zasilaniem, która jest najgłośniejszą i odporną na zachlapania syreną z magnesem neodymowym, posiada wbudowany wewnętrzny akumulator podtrzymujący pracę syreny w przypadku zaniku zasilania głównego.

Czujnik ultradźwiękowy, czujnik działa na wybicie szyby i na ruch w kabinie pojazdu.

Czujnik holowania / położenia. Ochrona pojazdu przed próbą podniesienia (kradzież kół, wciąganie na lawetę, holowanie) automatycznie dostosowuje się do miejsca parkowania (nawet na dużych pochyłościach) całkowicie odporny na zmiany temperatury, uderzenia w karoserię, podmuchy wiatru, rozkołysanie samochodu. Cyfrowa analiza sygnału pomiarowego (zasada pomiaru oparta o krzemowy czujnik przyspieszenia ziemskiego, element stosowany w technice wojskowej i kosmicznej) brak elementów mechanicznych i regulacyjnych.

Wymienione funkcje alarmu mogą się różnić w zależności od marki auta i jego wyposażenia.

Instrukcje obsługi alarmów:

icoAlarm Tytan DS300P

icoAlarm Tytan_DS300R

Alarm Tytan DS400CAN